in , ,

Windows 8 -10 Sistem Görüntüsünü (disk imajı) Nasıl Alınır ?

Windows 10’un sistem görüntüsü yedekleme aracını kullanarak sisteminizi ve verilerinizi korumaya yönelik adımları görebilirsiniz.

Yedeklemeyi ikincil bir sürücüde, ağ konumunda depolayabilir ve hatta DVD’lerdeki DVD’leri kullanabilseniz de, en iyi şekilde güvenli bir yerde saklayıp depolayabileceğiniz harici depolama birimine bağlanmanız en iyisidir.

Windows 10’un sistem görüntüsü aracını kullanarak tam bir yedekleme oluşturmak için, yeterli depolama alanı olan harici depolama birimini bağlamanız ve ardından bu adımları kullanmanız gerekir. (Yedeklemeyi depolamak için ne kadar alan gerektiğini bilmezseniz, sürücüyü her zaman bağlayabilirsiniz ve sihirbaz bunu size bildirir.) İşte nasıl:

  1. Denetim Masası’nı açın .
  2. Sistem ve Güvenlik üzerine tıklayın .
  3. Yedekle ve Geri Yükle’yi tıklayın (Windows 7) 
  4. Soldaki bölmede, Sistem görüntüsü oluştur bağlantısını tıklayın. 
  5. “Yedeklemeyi nereye kaydetmek istiyorsunuz?” Bölümünün altında. İster bilgisayarınıza ister CD ye Kaydedebilirsiniz.
  6. Biz Sabit Disk seçip devam diyoruz. 
  7. Başlat düğmesi ile ilerliyoruz.Bu adımları tamamladıktan sonra, sihirbaz sisteminizin tam yedeklemesini, ana sürücüde depolanan her şey ve sistem ayrılmış bölüm de dahil olmak üzere devam ettirecektir.Yedekleme işlemi sırasında, Windows 10 ayrıca, dosyalar hala kullanımdayken bir yedek oluşturmanıza olanak veren bir teknoloji olan Gölge Kopyası’nı da kullanır. Bu, görüntü oluşturulurken normal şekilde çalışmaya devam edebildiğiniz anlamına gelir.Yedekleme tamamlandıktan sonra, bilgisayarınız önyükleme yapamıyorsa kurtarma seçeneklerine erişmek için bir sistem onarım diski oluşturmanız istenir. Onarım diskini oluşturmanız tavsiye edilirken, her zaman Windows 10 yükleme dosyaları ile önyüklenebilir bir USB sürücü kullanarak kurtarma seçeneklerine erişebilirsiniz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir