Android Mobil Teknoloji Telefon Windows Yazılım

Telefonunu AirDroid ile Bilgisayardan Yönet

 Telefonunuzu bilgisayarınızdan kolayca idare edin. Hemde her şeyi ile! Bu iş için kullanılabilecek AirDroid adlı programı sizin için inceledik.

İnternet üzerinden yaptığımız görüşmelere, telefondan devam edip, telefonda yarım kalan görüşmelere ise tekrar internet üzerinden geri döndüğümüz bir çağda yaşıyoruz. Bu çağın gereksinimi ise her elektronik cihazın birbiri ile uyumlu halde olma zorunluluğudur. AirDroid adındaki bu program ise telefonumuz ve bilgisayarımız arasındaki bağlantıyı sağlıyor ve uzaktan telefonu kontrol etme imkânını bizlere sunuyor.

Hemen hemen herkesin artık Android işletim sistemine sahip, akıllı telefonları mevcuttur ve onlardan şarj esnasında, yâda herhangi bir şekilde uzak kalabilmekteyiz. Bu akıllı telefonların çoğunda ise WiFi özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde AirDroid adlı programımızı kullanarak rahatlıkla bilgisayarımızla senkronizasyonu sağlayabilmekteyiz. Uygulamayı sadece telefonumuza kuracağız ve kurulum, uygulama aşamalarını adımlar halinde anlatacağım.

1. Uygulamanın Kurulumu ve Çalıştırılması

İlk önce telefonunuza, AirDroid uygulamasını kurmanız gerekmektedir. Bu uygulamayı çok rahat bir şekilde Android marketten elde edebilir ve telefonunuza yükleyebilirsiniz. Unutmayın ki WiFi kesinlikle açık olarak bırakılmalıdır. Sonrasında ise uygulamayı açıyoruz ve karşımıza bir IP adresi ve bir şifre çıkıyor. Bu telefonunuza giriş kapınız olacak programın anahtarıdır. Bağlantıyı koparmak istediğiniz zaman, telefonunuzun ekranınızda gördüğünüz ‘’ Stop ‘’ düğmesine basmanız yeterli olacaktır. Şimdilik telefonumuzda yapacaklarımız bu kadar ve telefonumuzu uzak bir yere bırakıp bilgisayarımızın başına geçiyoruz.

2. Bilgisayarınızda Yapacaklarınız

Bilgisayarınızın başına geçtiğinizde yapacağınız ilk şey internet browserınıza girmek ve telefonunuzda yazan IP adresini, adres çubuğuna yazmak olmalıdır. Bu adreste gireceğiniz yer AirDroid sayfasıdır ve karşınıza gelecek ekranda sizden şifre isteyecektir. Burada telefonunuzda yazılı olan şifreyi girip ‘’ Login ‘’ demeniz, telefona bağlanmanız için yeterli olacaktır. Artık telefonunuza bağlısınız ve karşınıza çıkan ekrandan da anlayacağınız üzere, telefonunuz tamamen bilgisayarınızın ekranındadır. Şimdi, bu programla neleri yapabileceğimize bakalım.

3. AirDroid ile Neler Yapılabilir?

Şimdi karşınızdaki sayfada; pilinizin doluluk oranı ve şebekenizin ne kadar çektiği, rehberi, telefonun sahip olduğu hafızaların durumları, telefonunuzun içindeki mesajları rahatlıkla görebiliyorsunuz. Ayrıca, mesaj alıp gönderme işlevini bilgisayarınızdan rahatlıkla yapabileceğiniz gibi, telefonunuzdaki diğer uygulamaları yönetip, diğer dosyalarında düzenlemesini rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Son olarak eklemek istediğim, bilgisayarınızdaki dosyaları telefona veya telefonunuzdaki dosyaları bilgisayarınıza rahatlıkla aktarabiliyor olmanızdır. Sadece AirDroid kullanarak tüm bunları yapmak sizlere imkânsız gözükebilir ama tek bir program bu kadar yoğun çalışmayı, çok sağlam bir şekilde idare etmektedir.

Bu program sayesinde, ayrı işler için yükleyeceğiniz birçok programın gereksiz yer kaplamasından da kurtulmuş oluyorsunuz. Tabi ki her program gibi AirDroid ’in de eksiklikleri mevcuttur. Örneğin, programımız sosyal ağ uygulamalarından gelen mesajları veya diğer programlar kullanılarak gönderilen mesajları gösterememektedir. Uygulamayı denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz, özellikle telefonun uzağındaydım görmedim bahanesini ortadan kaldırdığı için ayrıca sevilecek bir program olduğunu söyleyebiliriz.