in , , , ,

KötüKötü Sevgi DoluSevgi Dolu ŞaşkınŞaşkın CoolCool SüperSüper

Telefonum WiFi’ye bağlanıyor fakat internete girmiyor ( ÇÖZÜM )

Telefonum WiFi’ye bağlanıyor fakat internete girmiyor diye çıldıracağınız bi sorunla karşılaşmanız çok doğal.

Bu durum sadece telefonlar için söz konusu değil. Tecrübe ettiğimiz için aynı sorunu wifi ile bağlandığınız her cihazla yaşayabilirsiniz diyoruz.

Wifi Sorunları ve Çözümleri Burada Yazımızı da gözden geçirmenizde fayda var.

Wi-Fi sorunu çözümünün en etkili yolunun modem şifresinin şifreleme türünü değiştirmek olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Farklı şifreleme türlerinin bulunduğu modem üzerinde, teker teker şifreleme yöntemlerini değiştirebilir, ve böylelikle telefonum WiFi’den internete girmiyor probleminin çözümünü her denemede, bir uygulama gerçekleştirerek, internete erişmeyi sağlamaya çalışarak olanaklı hale getirebilirsiniz. Ancak diyelim ki olmadı…

Peki şimdi ne yapacağız?

Diyelim ki evinizdesiniz. Modeminiz sağlam; hatta herkes sizin modeminiz ile internete bağlanıyor, siz ise, kendi modeminizden, en kaliteli telefonunuz ile telefonum WiFi’den internete girmiyor diyorsunuz. Böyle bir durum çıldırmanıza dahi neden olabilir, ama sakin olun…

Android işletim sistemi ve iOS işletim sistemlerinde de WiFi bağlantı sorunu yaşandığında bağlanmak istenen ağı unut  deyip tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Probleminiz telefonun DNS ayarlarından kaynaklanıyor olabilir. İşte bu durumda yapmanız gereken, telefonunuza bir DNS, bir de İP adresi tanımlamak… Nasıl mı? Android WiFi sorunu çözümü için, Android DNS ayarları değiştirme bilgilerini sizlere hemen aktaracağız:
Android DNS ayarları değiştirme: Android DNS ayarları değiştirme için ilk olarak telefonunuzun, ya da tabletinizin menüsüne girin, sonrasında da Ayarlar’ı seçin. Burada Wi-Fi’yi açık hale getirip, sonrasında da Wi-Fi’ye tıklayın. Cihaz taraması sonucunda gördüğünüz; ancak bağlantı sağlayamadığınız kendi cihazınıza tıklayın, şifrenizi girin. Sonrasında ise, hemen altında yer alan, Gelişmiş Seçenekleri Göster kutucuğunu işaretleyin.

Burada, İP ayarları’nın hemen altında yer alan DHCP’yi statik olarak ayarlamanız gerekiyor. Bu noktada, İP adresi ilk değiştirmeniz gereken yer, son üç rakamı değiştirmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında Geçit yazan kısmı değiştirmelisiniz ki burada, sondan ikinci nokta itibari ile, geçerli olan iki rakamı, ya da sadece birisini değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Örneğin: İp adresiniz 192.168.1.100 >> değişim sonrası 192.168.1.109

blank

blank

DNS 1’e 8.8.8.8, DNS 2’ye ise, 8.8.4.4 yazmanız yeterli olacaktır. Bu işlemleri OK’leyip, ardından modeminizi kapatıp açmanızın sonrasında internet girişinizi sağlayabilirsiniz.

Güvenlik şifrelemesinin modeminizde WPA2 PSK olmasına, ve MAC filtrelemesinin kapalı olduğuna da dikkat etmeyi unutmamanız gerekmektedir.

Wifi Sorunları ve Çözümleri Burada Yazımızı da gözden geçirmenizde fayda var.

What do you think?

3 points
Upvote Downvote

24 Comments

Leave a Reply
  1. merhaba bahsettiğiniz ayarları yaptım ama bende dns 1 ve dns iki diye birşey çıkmıyor sadece dns kutucuğuna bu rakamları yazıdğımda bile kabul etmiyor. teledonum nokıa a 6 bu arada. hiç birşekilde wifi bağlı olsa bile internete giremiyorum neden?

  2. Evde wifi ye bağlanıyor internet e giriyorum. ama iş yerinde internete giremiyorum bağlanıyor, göstergenin yanında bir çarpı işareti oluyor. Arkadaşın telefonu üzerinden bağlanıyorum ve kullana biliyorum, napmam gerekiyor? Teşekkür ederim

  3. merhaba. bizim evin wifisine ben bağlandığım anda diğerleri de internete erişim sağlayaamıyor. bağlı görünüyor telefonum fakat çoğu zaman kullanamıyorum whatsapı bile. bunu başka kimsenin modemine bağlanırken yaşamıyorum. telefonum da yeni. sorun nerede bizim modemde mi bende mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir