in

Sevgi DoluSevgi Dolu CoolCool SüperSüper

PUBG Zırh ve Ekipman Rehberi

PUBG oyunun olmazsa olmazı zırh ve sağlık malzemeleridir. Bunlar aslında oyunun sarf malzemeleridir. Hasar gördüğünde nasıl sağlık yenilemesi yapıyorsanız zırh yenilemesi de yapabiliyorsunuz.

Haritalara göre Sağlık kitleri ve 3. Seviye zırh bulabileceğiniz Loot yerleri için En İyi PUBG Mobil Taktikleri 2019 Yazımızı da inceleyin.

PUPG Silah Eklentileri – PUBG Silah Rehberi Yazımızı da inceleyin.

Oyunda hayatta kalmanızı sağlayan bu ekipmanların ne işe yaradığını ve ne kadar koruma yada sağlık yenilemesi yaptığını beraber inceleyelim.

Zırhlar (Vests)

ZIRH Dayanıklılık Kapasite Hasar Azaltma
Askeri Yelek
[SEVİYE 3]
250 70 % 55

Polis Yeleği
[SEVİYE 2]
220 70 % 40

Polis Yeleği
[SEVİYE 1]
200 70 % 30

Askeri Yelek [SEVİYE 3] : Özel bir yelektir. Haritada çok fazla bulunmayabilir ama her Airdrop’tan çıkmaktadır. Hasarı % 55 engelleyebilir. Oyuncuyu, oyunda en üst sıradaki silahlardan koruyabilir.

Polis Yeleği [SEVİYE 2] : Zırh olarak Seviye 1’den 20 daha fazla zırh sağlar. Kapasite olarak 50 kapasiteye sahiptir.

Polis Yeleği [SEVİYE 1] : Oyun boyunca en yaygın bulunan yelektir. Oyun başlangıcı için iyi bir seçimdir. Oyunda zırhsız daha çok hasar alacağınız için  +200 zırh dışında çanta görevide görür ve +50 cephane alabilir.

PUBG Mobile Android ve İOS İçin Ücretsiz İndir Yazımızı da inceleyin.

 Kasklar ( Helmets )

Baş Zırhı Dayanıklılık Kapasite Hasar Azaltma

Spetsnaz Kaskı
[SEVİYE 3]
230 % 55

Askeri Kask
[SEVİYE 2]
150 % 40

Motosiklet Kaskı
[SEVİYE 1]
80 % 30

Spetsnaz Kaskı [SEVİYE 3]: Haritada çok fazla bulunmayabilir ama her Airdrop’tan çıkmaktadır. Bu kask 230 zırh ve % 55 hasar azaltma sağlar. Seviye 3 yelek ile birlikte oyuncuyu aynı oranda korur. Keskin nişancı silahların AVM dahil tek atışta öldürme etkisini engeller.

Askeri Kask [SEVİYE 2]: Oyuncuya +70 zırh ve motosiklet kaskına göre + 10 daha fazla hasar azaltma sağlıyor. Sizi silahlardan ve bazı keskin nişancılardan koruyabilir.

Motosiklet Kaskı [SEVİYE 1]: Motosiklet kaskı olarak da bilinen seviye 1 kask, sadece erken inişte bulunan hafif makineli silahların ve tabancaların hasarını çok fazla azaltmasa da üst seviye kask bulana kadar sizi koruyabilir.+ 80 zırh ve -% 30 hasar azaltma sağlar .

PUBG Mobile Lite Android ve İOS için nasıl indirilir ve Kurulur Yazımızı da inceleyin.

Sağlık Kitleri

# Sağlık Öğeleri Katkı İyileşirme
1. Med Kit
  % 100 HP Sağlık yenilemesi
2. Adrenalin Şırıngası
% 100 HP  Sağlık yenilemesi

3. İlk Yardım Kiti
% 75 HP Sağlık yenilemesi  
4. Ağrı Kesiciler
Toplamda 60 HP 
 Sağlık yenilemesi

[% 75 HP Üzerinde İyileştirme]
5. Enerji İçeceği Toplamda 40 HP 
 Sağlık yenilemesi

[% 75 HPÜzerinde İyileştirme]
6. Bandaj
10 HP Sağlık yenilemesi
[% 75 HP’den Sonra Kullanılamaz ]

 

Adrenalin Şırıngası: Enjektesi 8 saniye sürer, etkisi geçene kadar hızlı hareket imkanı ve sağlık rejenerasyonu sağlar. Sağlık durumu % 86 olan oyuncuyu 5 dk da %100 seviyesine ulaştırır. 

Med Kit: Oyunda nadir kullanılan zor durumlarda 8’sn yükleme süresi bulunan med kit sağlığı %100’e kadar iyileştirebilecek tek kittir. 

İlk Yardım Kiti: İlk yardım kitleri bandajlardan biraz daha nadir bulunur ve 6sn bir yükleme süresinden sonra oyuncuyu anında 75’e kadar iyileştirir. Med kit bulunmadığında güçlendiricilerle birlikte,  hızlı iyileşme için en iyi seçimdir.

Ağrı Kesiciler: Oyun da Ağrı kesici, güçlendiriciler arasında daha nadir bulunur. Ağrı kesiciler aynı zamanda zamanla sağlık yenilemesi yanında oyuncu hızını da arttırır, yükleme süresi, enerji içeceğinden 2 saniye daha uzundur. Etki süresi yaklaşık 3 dakikadır.

Enerji İçeceği: Enerji içecekleri, yükleme den  sonra sağlık yenilemesini %40 oranında artırır. Bir oyuncuyu Bandaj ve İlk yardım kitinden sonra kullanıldığında % 100’e kadar iyileştirme sağlar. İki veya daha fazla enerji içeceği tüketilirse, oyuncu daha yüksek zıplama, hızlanma ve oyuncuya  daha hızlı bir iyileşme sağlar. Etki süresi yaklaşık 2 dakikadır.

Bandaj: Bandajlar, oyun boyunca en sık rastlanan sarf malzemeleridir. Kullanım süresi 4 saniyedir ve etkili bir sağlık yenilemesi yapamaz. Oyun alanı dışında kaldığınızda İlk yardım kiti gibi iyileştirmez,  7 saniyede %10 iyileştirme sağlar. Sağlık seviyesini 75’den fazla artıramaz. İlk Yardım Çantası veya Med Kiti olmadığında kullanılan sağlık malzemesidir.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir