in , , ,

PUBG Mobile İçin Güncelleme Geldi

İOS için 0.4.0 sürümüne yapılan son güncelleme ile PUBG 3D Touch kontrolleri için aranan kan geldi diyebiliriz. Oyunda hareket etme ve ateş etmeyi aynı anda yapma imkanı sağlıyor. Bu özellik İOS için geldikten sonra Android kullanıcılarını bir miktar üzmüş durumda.

3D Touch, ekranınıza ne kadar bastırdığınızı anlayan bir teknoloji. Yani artık dokunmanın da ötesine geçerek iPhone’unuz ekrana bastırıp bastırmadığınızı da anlayabiliyor. iPhone  2 farklı kademede ne kadar bastırdığınızı anlayabilen ve buna göre tepki verebilen bir özellik sunuyor.

PUBG 3D dokunmatik kontrollerin eklenmesi, mobil cihazlarda bu oyuna yeni başlayanlar için kesinlikle oyunu biraz daha kolay hale getiriyor  ve iOS kullanıcıları için oyun anlamında üstünlük sağlıyor.

Özellik etkinleştirildiğinde, oyuncular sol baş parmağı ile yön tuşlarını kontrol ederken sağ baş parmağı ile de hem nişangahı rakibe çevirip hemde bir miktar baskı yaparak aynı anda ateş edebilirler. Sabit kalıp ateş etmek yerine koşarak dahi rakibe nişan alıp ateş edebilirsiniz.

Bu özellik, 3D Touch desteklemeyen iOS veya Android kullanıcılarını üzmüş durumda. Özellik varsayılan olarak devre dışı bırakılmıştır, ancak PUBG 3D dokunmatik kontrollerini açmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek bu özelliği açabilirsiniz.

PUBG 3D Dokunmatik Kontrolleri Nasıl Açılır?

  1. Uygulamayı açın ve Ayarlar> Kontroller’e gidin.
  2. Düzen 2 yi Seçin.
  3. Düzen 2 nin altındaki 3D Touch aç’ı İşaretleyin.

Aynı erkrandaki 3D Touch hassasiyetini kendinize göre ayarlamalısınız. Tavsiyemiz % 200 ile başlamanızı ve kendinize göre ince ayar yapmanızı öneririm, böylece ekranınıza çok sert basmak zorunda kalmamak için mutlaka ayar yapılmalıdır. Birkaç oyundan ve denemeden sonra PUBG 3D dokunmatik kontrol ile daha zevkli oyunlar oynayabilirsiniz.

Kontrollerden bu seçeneği aktif ettim ama çalışmıyor diyorsanız. PUBG 3D touch kontrollerinin etkin olup olmadığını kontrol edin.

PUBG Mobile 3D Touch özelliğini açmak yada aktif etmek için;

Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> 3D Touch seçeneğine gidin ve 3D Touch özelliğinin açık olduğundan emin olun.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir