Mobil Tablet Teknoloji

Panasonic ‘ ten Kaya Gibi Tablet

Panasonic firmasının Toughbook serisi için bir ürün daha geliştirdiği biliniyordu ama detaylar tam olarak ortada değildi.  Uzunca bir süre sonra firma ürün üzerindeki sır perdesini araladı.Ürünün ne zaman piyasaya sürüleceği ve fiyat detayları gibi bilgilere artık sahibiz.

 

Toughpad A1 tablet  1.2 Ghz Marvell dual core işlemci , 1 Gbyte ram ve 10.1 inch 1024 x 768 ekran gibi özelliklere sahip. Ayrıca 16 Gb dahili veri depolama alanı , 32 Gb ye kadar microSD ile genişletilebilir hafızaya sahip. Aktif sayısallaştırıcı katmanı  var ve  el yazısınıda destekliyor.  Tabletin dual kamerası da var, bunlardan biri öne biri de arkaya yerleştirilmiş 5 mage pixel kameralar. Batarya süresi yaklaşık olarak 10 saat ve cihazın ağırlığı 966 gr. Tablet wifi ve LTE bağlantılaırnıda destekliyor.

Gelelim tabletin en sıkı özelliklerine; Tablet toz koruması, aşırı sıcağa dayanım , düşmeye karşı dayanım , düşük basınçlı su püskürtmelerine karşı dayanım gibi extrem özelliklere sahip.

 

Toughpad A1 Android 3.2 honeycomb kulanılmakta.2012 yılında piyasada olması beklenen cihazın yaklaşık olarak fiyat ise 1299 dolar civarında olacağı belirtiliyor.

Firma 7 inch boyutunda bir tabletin daha geliştirildiğini belirtiyor. Ancak bu konu hakkında bilgilerin ise bir süre sonra açıklanacağı belirtildi.