in , , ,

İnternet Olmadan Whatsapp Kullanmak

Android’cilerin intenet bağlantısı olmadan, internetsiz WhatsApp kullanabilmesi için sırasıyla şu adımları izlemesi gerekiyor:

1) Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar
2) Erişim Noktası Adları
3) Sağ üstte yer alan ‘Ekle’ butonu
4) İsim: WhatsApp
APN: internet
Proxy: 127.0.0.01
Bağlantı noktası: 8080
5) Kaydettikten sonra Erişim Noktası Adları’ndan WhatsApp’ı seçin

Bu ayarları yaptıktan sonra internetsiz ortamlarda ya da internetinizin bittiği anlarda bile WhatsApp kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Bu işlemler sırasıyla yapılınca telefon 4G bağlantısında kalmaya devam ediyor fakat internet harcamaları GSM şirketi tarafından kullanıcıya o an yansıtılmıyor. Normal ayarlara dönüldüğünde, bu süreçteki internet kullanımı tek seferde kullanıcıya yansıtılıyor.

Ancak bu özellik sadece Android cihazlar için geçerli. Yani bu ayarlar ve internetsiz WhatsApp kullanımı maalesef iPhone’lar için geçerli değil. Çünkü iOS işletim sistemiyle çalışan iPhone’larda ayarlar bölümünün kısıtlı olmasından dolayı proxy ve port değişimleri yapılamıyor.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

One Comment

Leave a Reply
  1. telefonun internete çıkışının olmadığı bir senaryoda sen APN tanımlasan ne olur tanımlamasan ne olur. APN tek taraflı konfigürasyon ile olacak bir şey değil, sim kartını taşıdığınız para verip hizmet aldığınız operatöründe sizin bu APN tanımınızı kabul etmesi onay vermesi lazım. eeee sen telefondan lokal makine ipsi ile apn tanımla sonra whatsapp çalışsın. whatsapp ne bilsin senin makinenin internet erişimi yok ki eş zamanlı. sözün özü bu makale hikaye olmuş çalıştıran varsa saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir