Windows Yazılım

Gold Limiter ile Bilgisayara Ne Kadar Zaman Harcadığınızı Öğrenin

Bilgisayarlar hayatımızın çoğunluğunu kaplar hale gelmiş durumda, teknoloji ile iç içe değil tamamen bütünleşmiş bir şekilde yaşadığımız şu dönemde hayatımızın da düzenli gitmesi gerekmektedir. Bilgisayar başında bazen her şeyi unutup saatlerce vakit geçirebiliyoruz ve bunları farkında olmadan yaptığımız içinse hiçbir şey aklımıza gelmiyor. O gün hangi sitede ne kadar kaldığımız veya o gün bilgisayar başında kaç saat geçirdiğimiz her zaman tartışma konusu olmuştur. Bu büyük bir problem haline gelmişken ‘’ Gold Limiter ‘’ bu sorunu kökünden çözecek olan, imdadımıza yetişmiş bir programdır. Ayrıca, bu programın bir güzelliği de sizden başka bilgisayara giren kişilerin, hangi sitelerde dolaştığı ve bilgisayarı kaç saat boyunca kullandığı da size mail olarak gelecektir. Aynı zamanda bir dedektif programı da diyebiliriz. Programın kurulumu da oldukça basit bir şekilde yapılabiliyor.

 [vsw id=”ZCeWR9ySrBo&feature=player_embedded” source=”youtube” width=”620″ height=”448″ autoplay=”no”]

Yukarıda ki video bahsi geçen programın görsel anlatımını içermektedir.

1.Aşama : Kurulum

Program, bedava olarak halka sunulmuş ve sadece yardımlar ile kendini yeniliyor. O yüzden ilk önce programı indirip, bilgisayarımıza kurmaya başlıyoruz. Kurulurken iki adet seçenek çıkıyor karşımıza birinde sadece internet, diğerinde ise hem monitör hem internet seçili olacak, size tavsiyem her ikisini de seçmeniz olacaktır. Program kurulumunu yaptıktan sonra, bilgisayarımızı yeniden başlatırsak daha iyi olur.

2. Aşama : Kayıt Olma

Bilgisayarımız açıldıktan sonra, programı açarak girişimizi yapıyoruz karşımıza ‘’ Register ‘’ ekranı çıkıyor ve bu elde edeceğiniz kayıtları gizli tutmak istiyorsanız bu kısım çok önemli, parolamızı ve gizli sorumuzu girerek kayıtlara sadece bu şifre ile ulaşılmasını sağlamış oluyorsunuz. ‘’ Register ‘’ seçeneğini tıkladıktan sonra işlemimizi tamamlamış oluyoruz.

3. Aşama : Ayarlamalar

Önümüze gelecek diğer pencerede zamanlama ayarlarını yapmamız istenmiş. Yani bilgisayarınızı izlemeye, kayıt almaya ne zaman başlanacağı konusunda sizin kararlarınıza başvurulmuş. Siz isterseniz tercih edilen ayarları olduğu gibi bırakabileceğiniz gibi, kendinize göre bir saat ve günde belirleyebilirsiniz. Bu ayarları yaptıktan sonra ‘’ Next ‘’ seçeneğine tıklayıp devam ediyoruz.

4.Aşama : İnce Ayarlar

Bu sefer ekranımızda rapor için günlük, haftalık ve aylık rutinleri görmektesiniz. Raporlarınızı nasıl almak istiyorsanız, kendinize göre bir seçenek belirliyorsunuz ve onların hangi saatte gönderileceğinizi belirliyorsunuz. Hangi sıklıkta rapor almak istediğiniz tamamen kişisel tercihiniz, ama benim önerim günlük almanız, bu sayede olayları daha çabuk kontrol altına alabilirsiniz.

5. Aşama : Harcadığınız Zamanın Parasal Karşılığını Öğrenin

Karşımıza gelen ekranda bilgisayar adı ve ‘’ Billing Hour Rate ‘’ yazan bir kısım göreceksiniz. Burada bilgisayarınızın başına geçtiğinizde kaybedilen saat için ne kadar para harcadığınızı belirteceksiniz. Örneğin, bilgisayarın başında 1 saat geçirmek size, 40TL’ye mal oluyor. Bunu o ekrana yazıyor ve hangi ülkede yaşadığımızı seçerek bu bölümü de ‘’ Finish ‘’ diyerek sonlandırıyoruz.

Artık her şeyimiz hazır ve sistemimiz işlemeye başladı. Programımızın, Reports kısmında ayrıntılı her bilgiyi görebilirsiniz. Daha sonra ayarları değiştirmenizde mümkün olduğu için gayet rahat bir programdır. Eğer sizin de böyle endişeleriniz ve kaygılarınız varsa, bilgisayarın başında ne kadar zaman geçirdiğinizi merak ediyorsanız veya gizlilik sizin için çok önemli ise mutlaka kullanmanız gereken bir program ‘’ Gold Limiter ‘’.