Android Mobil Mobil Uygulamalar Teknoloji Yazılım

GO LAUNCHER İle Android Artık Kontrolünüzde

Android işletim sistemlerinin temel kısıtlarından biride bu sistemleri kendinize has özelleştirme imkanlarınızın çok geniş olmaması. Bu problemi çözen bir uygulama konusunda sizleri haberdar etmek istiyoruz.

Google’ın Android işletim sistemlerini geliştirmeye yönelik en güzel uygulamalarından biri olan GO Launcher ile akıllı telefonunuzu baştan sona değiştirebilmeniz mümkün.

GO Launcher’in temel mantığı kullanıcıların telefon ara yüzünü değiştirebilmelerine izin vermektir. Bu amaç çerçevesinde çıkmış olsa da bu programın en başarılı eklentileri yine Google tarafından sağlanmıştır.

GO Launcher ile telefonunuzun masaüstünü ayrıntılı bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Eklentilerinizi ( widget ) kolayca konumlandırabilir, yeniden boyutlandırabilirsiniz. GO Manager aracı ile açık kalan uygulamalarınızı tek dokunuş ile kapatabilir, kapanmasını istemediğiniz programlarınızı filtreleyebilirsiniz. Akıllı telefonunuzun ana ekranına yenilik getirmekle kalmayıp uygulamalar menüsünü de baştan dizayn etmenize yardımcı olan GO Launcher ile değişik ve ilgi çekici kilitleme ekranlarına da sahip olabilirsiniz.

Android telefonunuza şık bir görünüm kazandıracak GO Launcher tasarımla sınırlı kalmayıp yan programlar da geliştirmiştir. Çalışmak için GO Launcher’a ihtiyaç duyan, en başarılı mesajlaşma programlarından olan GO Sms ve GO Mağaza bunların en güzel örneklerindendir.

Çalışmak için çok az belleğe ihtiyaç duyan GO Launcher mobil cihazınızda takılmalara neden olmamakla birlikte sağladığı araçlarla birlikte daha da kullanışlı hale getiriyor. Yine bu arayüzün sağladığı GO Notification aracı sayesinde bildirimlerinizden anında haberdar olabiliyorsunuz.

Android Market’te en fazla indirilen ( yaklaşık 30 milyon defa ) uygulamalar arasında yer alan GO Launcher’i hala denemediyseniz akıllı telefonunuzu tam anlamıyla kullanamıyorsunuz demektir. Kullanıcılarından 5 üzerinden 4,6 puan alan bu Google hizmeti sık sık gelen güncellemelerle daha da kullanışlı hale gelmektedir.