in

En İyi PUBG Mobil Taktikleri 2019

PUBG Mobil  Oyun Taktikleri

PUBG Mobile yeni başlayanlar için oyuna nasıl başlanmalı, oyun içinde nelere dikkat edilmeli. Nasıl bir strateji sergilenmeli. Hangi silahları nasıl kullanmalısınız bunlarla ilgili bir kaç oyun taktiği veremeye çalışacağız.

 #  Kıyafet Seçimi:

Bu tercihte oyuna başlamadan envanterinizde olan mevcut kıyafetlerden oynayacağınız haritaya göre değişiklikler yapmakta fayda var. Bu seçimler bazen kamuflaj elbisesi giymiş kadar avantaj sağlamaktadır. Avcı yelekleri gibi kendinizi metrelerce uzaktan belli edecek kıyafetlerden uzak durmanızda yarar var. Kıyafetinize göre ayakkabı seçiminizi yapmayıda unutmayın.

Erangel’da oynarken yeşillik bi alan olduğu için yeşil v.b. kıyafetler seçilmeli.

Miamar da oynarkende toprak rengi kıyafetler size avantaj sağlayacaktır.

Yani Ortama Göre Giyinmelisiniz 🙂

 #  Silah Seçimi:

Pubg Mobile‘da silah seçimi nekadar önemli de olsa çelik yelek ve kaskta okadar önemli. Silahınız nekadar iyi olsada bu ikisi olmadan çatışma anında daha çabuk hasar alıp oyuna erken veda edebilirsiniz.

Bu oyunda nekadar çabuk silah bulursanız hayatta kalma şansınız okadar artar. Silah seçimi yaparkende hasar verme değeri yüksek silahlar seçmelisiniz.

 #  Araç Seçimi:

Pubg Mobile‘da Araç seçimi harita ve arazi şartlarına göre farklılık gösterebilir. Görselde ki araç hemen hemen her arazide sürüş kolaylığı sağlamaktadır. Ayrıca diğer araçlara göre hızlanma süresi yüksek olduğu için kaçış imkanı tanımaktadır. Lakin açık olması nedeniyle kolay vurulabilme ihtimaliniz bulunmakta ve sadece iki kişi taşıyabilmektedir.

Eğer takım sayınız iki den fazla ise taksi jeep vs yolcu kapasitesi büyük araçlar seçilmeli. Ayrıca taksi ve jeep gibi kapalı araçlarda kaç kişi olduğunuz gözükmeyeceği için rakip için dezavantaj sağlamaktadır.

Pubg Mobile’da, her haritanın farklı modelde ve tipte araçları bulunmaktadır.

 #  El Bombası:

Pubg Mobile‘da el bombası oyunda aslında dar alanda çok işe yarayan bir envanter. Binada bir oyuncu gördüğünüzde iyi bir atışla öldürebilir yada bayıltabilirsiniz. Oyun sonunda alan daralınca da bir çok işe yaramakta.

Örneğin rakibiniz yılanlıyor nerde olduğunu bilmiyorsunuz el bombasını herhangi bir yöne atıp onu yanıltabilir yerini tespit edebilirsiniz veya yerini tespit ettiyseniz kurşun harcamadan yerinizi belli etmeden bombayla bu işi bitirebilirsiniz.

 #  Sis Bombası:

El bombası gibi öldürücü etkisi olmasa da hayli iş gören bir envanterdir.

Rakibiniz sizi gördü ve siz onu göremiyorsunuz. Sis bombasını olduğunuz yere atıp onun görüşünü engelleyebilirsiniz. 

Genelde sis bombası bu amaçla kullanılıyor. Arkadaşınız bayıldı onu kurtaracaksınız lakin açıktasınız bu durumda sis bombası aranan envanter oluyor. Yada Airdrop gördünüz genelde Airdrop işaret dumanından sizden başka oyuncularında oraya gelme yada gelip pusu kurma ihtimali çok yüksek Airdrop’a yanaşıp sis bombasını hemen atın pusucuların görüş açısını kapatmak için büyük avantaj sağlamakta.

 #  Airdrop:

Airdrop’a gittiğinizde karşınıza çıkacak envanter biraz şansa kalmış.

  *   Air Drop ‘tan Çıkan Silahlar:

 • AWM
 • MK14 EBR
 • M249
 • GROZA
 • AUG A3

  *   Air Drop ‘tan Çıkan Silah Eklentileri:

 • 4x Dürbün
 • 8x Dürbün
 • 15x Dürbün
 • Saldırı Tüfekleri için susturucu
 • Sniper Tüfekleri için susturucu

  *   Air Drop ‘tan Çıkan Ekipmanlar:

 • 3. Seviye Kask
 • 3. Seviye Zırh
 • 3. Seviye Çanta
 • Haritaya Göre Kamuflaj

  *   Air Drop ‘tan Çıkan Tüketilebilir Malzemeler:

 • Adrenalin Şırıngası
 • İlkyardım Kiti

Airdrop’la ilgili bilmeniz gerekenler;

Eğer işaret fişeği bulduysanız ve işaret fişeğini nasıl atacağınızı bilmiyorsanız kısaca anlatalım. silah seçiminin olduğu yerden tabanca işaretine tıklayın tabanca yerine işaret fişeği tabancası çıkacaktır. Nişangahınızı havaya doğru kaldırın ve ateşleyin.

Pubg Mobile‘da Oyun alanı dışındaysanız işaret fişeğiniz var ve Airdrop için ateşleyeceksiniz. Ateşlediniz heyecanla bekliyorsunuz. Çokta fazla heyecan yapmayın oyun alanı dışında işaret fişeği kullandıysanız uçak size hava yardımı olarak araç gönderecektir. Onun için işaret fişeğini oyun alanı içinde (çember) içinde kullanınız. İyi bir LOOT yaptıysanız Airdrop’tan uzak durmanızda fayda var. Yok ben durmam diyorsanız aracınızı Airdrop önüne park edip kendinize siper oluşturun. 

 

PUBG Mobil Haritalara Göre LOOT Yapma Ve Oyuna Başlangıç Taktikleri

Haritada atlayacak olduğunuz yer çok önemli, en iyi LOOT yapacak yeri belirleyip haritada oraya atlamalısınız.

Bazen km’lerce dolanıp sadece tabancayla kaldığın olabiliyor. Onun için bu yazımızda haritaya göre loot alanlarını elimizden geldiği kadar anlatmaya çalışacağız.

Erangel’dan başlayarak ve bölgeleri yorumlayıp sizlere bu konuda yardımcı olmak isteriz.

 

 

  //   Pubg Mobile, Erangel Haritasını İncelersek;

Bu harita genelde çok açık bi yapıya sahip değil ve yeşillik olması nediyle pusucular ve oyun tabiriyle “yılanlama” yapanlar için ideal bir haritadır.

Büyük görsel için resme tıklayın

 

Harita Spawn Analizi;

Garajlar

Yüksek Seviye Loot 

Araçlar

Deniz Taşıtları

   Yüksek Seviye Loot İmkanı ve Yüksek  Derece Riskli Bölge

      Orta Derece Loot İmkanı ve Orta Derece Riskli Bölge

          Düşük  Loot İmkanı ve  Risksiz Bölge

  #    Military Base:

3. seviye kask ve yelek arıyorsanız ya da Kar98 ve 4x dürbün bulmak istiyorsanız Military Base ilk seçeceğiniz yer olmalı.

Geniş loot alanı sahip olan Erangel’da loot bir çok oyuncunun ihtiyaçlarını karşılayabilecek olan bir bölgedir. Güçlü silahların çıkma oranı da bir hayli yüksektir.

Tabi bunu sadece senin bilmediğini de unutmamalısın. Bir çok oyuncu bunun bilincinde ve bu bölgeyi tercih etme sebebini doğurmakta. Yani iniş yapacağın bu bölge çatışma bölgesidir. Savaş alanının ortasına düşeceğinden eminsen burayı tercih etmeyebilirsiniz.

İnişini direk büyük binaların çatısına yapmalısın ve kimin nerede olduğunu görebilme imkanın daha çok artar. Çatıda da LOOT’lar mecvut. Çatından LOOT yapa yapa alt katlara doğru inmelisiniz.

  #   Mlyta Power:

Mlyta Power iyi bir LOOT’a sahip olsa da 4 kişilik bir takıma yetecek LOOT’a  sahip değil.

Az riskli bir bölge denilebilir. Bir yada iki çatışmadan fazlasına denk gelmeyebilirsiniz. Güvenli bölgelerden biri diyebiliriz.

  #   School:

Çoğu oyuncu için çatısına inip hemen LOOT yapıp direk çatışmaya girdiği eğlenceli bir bölümdür. Loot açısından fena sayılmasa da oyunun başında hemen ölmemeniz için tavsiye edeceğim bir bölge değil.

  #   Prison:

Loot olarak güçlü silahlara ve iyi ekipmanlara sahip olabileceğiniz bir bölge olsa da elinize geçecek ilk silahın önemi de çok büyük. Sizden başka 1-2 ekip daha bu bölgeyi tercih edebilir. Onun için biraz aceleci davranıp hangarlardan hemen birine girip silahlanmanızı tavsiye ederim. Bu arada bir tarafı dağlık olması nedeniyle üstten gelebilecek rakip tehditlere karşı tetikte olmanız gerekmekte.

  #   Pochinki:

Çok kalabalık bir bölge yeni başlayanlar için tercih edilecek bir bölge değil. Pochinki haritanın ortasında kalması sebebiyle genelde alanın içinde kaldığı için çok tercih edilen bir bölge. Bundan dolayı aşırı kalabalık ve pusucuların mekanı. Pochinki en çok lootun ve işaret fişeğinin çıktığı yerlerin başında gelmektedir.

  #   Gatka

Pochinki bölümüne yakın olmasına rağmen son derece az evin bulunduğu bu yerde de işaret fişeği çok fazla çıkmaktadır. Bu yüzden işaret fişeği bulmak istediğiniz zaman eğer Pochinki’ye atlamak istemiyorsanız, buraya atlayarak droopun ayağınıza kadar gelmesini sağlamış olursunuz.

  #   Sosnovka Millitary Base

Erangel haritasının en çok işaret fişeği çıkan yerleri arasında burası da gelmektedir. Ancak buranın çok geniş bir alan olması, işaret fişeğinin tamamen şans eseri sizlerde olmasına neden olacaktır.

 

  //   Pubg Mobile, Miramar Haritasını İncelersek;

Miramar haritası açık alan ve daha az pusma olanağıyla oyunculara daha farklı bir oyun oynama seçeneği sunmakta. Arazi kurak ve kayalıklı bir yapıya sahip olduğu için az da olsa pusucular genelde yükseklerde kayalık kesimlerde pusuya yatıyorlar. Uzun menzilli Kar 98 silah ve 6x,8x dürbünlerin bulunabildiği bir haritadır. Arazi koşulları araç sürmeye çok uygun değildir. Çatışmaya girmeyi sevmiyorsanız uzak ve sakin bölgelere atlayıp Loot yaparken bi bakmışsınız son 15-20 kişi arasında kalmışsınız. O kadarda hızlı bir harita olduğu söylenebilir.

Haritayı büyütmek için yıklayın

Harita Spawn Analizi;

Garajlar

Yüksek Seviye Loot 

Araçlar

Deniz Taşıtları

   Yüksek Seviye Loot İmkanı ve Yüksek  Derece Riskli Bölge

      Orta Derece Loot İmkanı ve Orta Derece Riskli Bölge

          Düşük  Loot İmkanı ve  Risksiz Bölge

  #   San Martin:

San Martin iyi bir loota sahip bu bölge tehlikelerede gebedir. Haritanın ortasına yakın olduğu için birçok oyuncu buraya tercih etmektedir. İyi bir Loot yaptıktan sonra bu bölgede gözünüze kestirdiğiniz bir  kısımda oyun alanının daralmasını bekleyebilirsiniz.

  #   Los Leones:

Los Leones bir çok iyi loot noktasına sahip ve bu haritanın en büyük bölgesidir. Oyuncu sayısı fazla olsa dahi alan geniş olduğu için çok fazla bir tehdit içermiyor. Güzel bir Loot tan sonra ister bu bölgede savaşın isterse oyun alanı nereye daralaıcaksa o tarafa doğru ilerleyin. 

  #   Pecado:

İki tane büyük binadan oluşan Pecado, Loot açısından da diğer bölgeleri aratmaz. Genelde fazla bina olmadığından sakin olacağı düşünülerek bir çok oyuncunun iniş yaptığı bölge de olmaktadır. Masum gözükebilir ama her  zaman öyle de olmayabilir onun için dikkatli olmakta fayda var. Çatılardada 3.seviye eşyalar bulabilirsiniz.

  #   Chumacera:

Uzun süre terk edilmiş fabrikalar, konut ve ticaret binaları ile kaplı ana bir yola bakmaktadır. Hem binalarda hem de arazide dikeylik, bu kasabayı LOOT için heyecan verici bir konuma getiriyor.

Loot imkanı açısından sağlam bölgelerden biridir. Bu nedenle riskli bir bölge ve 3. seviye kask, zırht ve  Kar98 gibi üst düzey silah bulmak mümkün. Bu bölgeye atlarsanız hızlı ve dikkatli olmanız gerekmekte.

  #   Hangar:

Hangarlarda ve arenada iyi lootlar bulabilirsiniz ve öldürülme riskiniz oldukça düşüktür. Bu bölgeyide tercih etmenizde fayda var.

  #   Monte Nuevo:

Diğer bölgeler kadar kalabalık olmayan bir bölge yine de çok yüksek loot oranına sahip. Haritanın merkezine yakın olması nedeniyle oyun alanını çok düşünmeyeceğiz bir bölgedir.

PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır ? Yazımızı da inceleyeblirsiniz.

PUBG Mobile İnceleme, Yazımıza da göz atabilirsiniz.

Keyifli oyunlar.

 

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir